دپـارتمان هاي آموزشي نـادكو فـارس


كيت ربات مكارو

مکارو یک کیت رباتيك جذاب برای دانش آموزان میباشد. این کیت از اجزای مختلف و جدا از همی تشکیل شده است که علاقه‌مندان به کمک خلاقیت خود می‌توانند انواع بسیار متفاوت و متنوعی از ربات ها را با آن بسازند.

كيت ربات مكارو

از قابلیت های مکارو امکان طراحی و ساخت سیستم های مختلف مکانیکی از قبیل گیربکس، مکانیزم های مختلف انتقال نیرو، سیستم های متنوع حرکتی و ... است.

علاوه بر اینها با داشتن بوردهای الکترونیکی سنسورهای مختلف مانند سنسور های حساس به نور، حساس به رنگ، تماس و ... توانایی بسیار بالایی در دریافت اطلاعات محیطی از پیرامون خود و نشان دادن عکس‌العمل مناسب نسبت به آنها را دارد دارد.

این کیت دارای دو برنامه آموزشی است. یکی برای دانش‌آموزان تا بدون نیاز به مربی به تنهایی و در خانه آن را کامل کنند و دیگری برنامه ای برای مدارس. در برنامه دوم سعی شده است دانش‌آموز در قالب یک کار گروهی در محیط مدرسه به ساختن رباتهای خود بپردازد. این برنامه شامل زمانبندی مشخص، طرح درس برای هر جلسه، نکات آموزشی و... می‌باشد که با استفاده از آن مربی بدون نیاز به آموزشهای خاص می‌تواند ساخت ربات را به دانش‌آموزان آموزش دهد.

مکارو دارای یک مسابقه سالانه کشوری جنگ رباتها در تهران و مسابقات محلی گوناگون در سطح کشور است و تمامی دانش‌آموزان میتوانند میزان تسلط خود به مباحث رباتيك را در این مسابقات محک بزنند. آنها همچنین میتوانند از شور و هیجان ناشی از یک مسابقه واقعی رباتيك لذت ببرند!

 مشخصات مکارو:

المانهای مکانیکی مختلف

گیربکسها

چرخدنده های متنوع

چرخ های متنوع

موتورهای الکتریکی

سنسور هاي مختلف

مدار الکترونیکی گرداننده موتور ها

دسته کنترل ساده

امکان طراحی دسته کنترل از راه دور توسط خود دانش آموزان

امکان طراحی سنسور های دیگر توسط خود دانش آموزان

طرح درس آموزشی برای خانه و یا مدرسه

کتاب مکارو ( راهنمای ساخت رباتهای مختلف با مکارو )

گارانتی

امکان شرکت در مسابقات رباتيك

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com