دپـارتمان هاي آموزشي نـادكو فـارس


كيت ربات روبورو

روبورو یک کیت رباتیک آموزشی است که برای دانش‌آموزان سنین 7 تا 16 سال طراحی شده است. این کیت از اجزای جدا از هم تشکیل شده و دانش‌آموز با سر هم کردن اجزای مختلف آن را کامل می‌کند. بعد از ساخت سخت‌افزار، دانش‌آموز برنامه هدایت روبورو را در کامپیوتر طراحی می‌کند و سپس به وسیله کابل انتقال آن را به حافظه ربات منتقل می‌نماید. بعد از اینکه برنامه به روی حافظه ذخیره شد، ربات از کامپیوتر جدا شده و در هر محیطی بدون اتصال سیم شروع به تصمیم گیری و حرکت می‌کند.

كيت ربات روبورو

این کیت دارای دو برنامه آموزشی است. یکی برای دانش‌آموزان تا بدون نیاز به مربی به تنهایی و در خانه آن را کامل کنند و دیگری برنامه ای برای مدارس. در برنامه دوم سعی شده است دانش‌آموز در قالب یک کار گروهی در محیط مدرسه به ساختن روبورو بپردازد. این برنامه شامل زمانبندی مشخص، طرح درس برای هر جلسه، نکات آموزشی و... می‌باشد که با استفاده از آن مربی بدون نیاز به آموزشهای خاص می‌تواند ساخت ربات را به دانش‌آموزان آموزش دهد.

روبورو دارای یک مسابقه سالانه کشوری تعقیب خط و نور در تهران و مسابقات محلی گوناگون در سطح کشور است و تمامی دانش‌آموزان میتوانند میزان تسلط خود به مباحث روبوتیک را در این مسابقات محک بزنند. آنها همچنین میتوانند از شور و هیجان ناشی از یک مسابقه واقعی روبوتیک لذت ببرند!

مشخصات روبورو:

-         شاسی ربات آماده

-         گیربکسها

-         چرخدنده های متنوع

-         چرخ های متنوع

-         موتورهای الکتریکی

-         6 سنسور مختلف

-         مدار الکترونیکی گرداننده موتور ها

-         مغز روبوتیک قابل برنامه ریزی

-         زبان برنامه نویسی بسیار ساده اما با قابلیت های پیچیده

-         نرم افزار فارسی بر اساس اصول استاندارد فلوچارت نویسی ( روبورو2 )

-         نرم افزار انگلیسی پیشرفته تر ( روبورو1 و روبورو3 )

-         طرح درس آموزشی برای خانه و یا مدرسه

-         کتاب روبورو ( راهنمای ساخت و نوشتن برنامه های متنوع با ربات روبورو )

-         گارانتی

-         امکان شرکت در مسابقات روبوتیک

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com