دپـارتمان هاي آموزشي نـادكو فـارس


کارگاه های پژوهشی هوافضا

 

کارگاههای پژوهشی هوافضا

ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان

 

معرفی فعالیت­های دانش ­آموزی دپارتمان هوافضا

دپارتمان هوافضاي شرکت نادکو با استفاده از تجربه و تخصص مربيان خود (فارغ­التحصیلان هوافضای دانشگاه­های مختلف) طی سالیان گذشته سعی کرده تا با ترویج فرهنگ هوافضا، بومی کردن فناوری­های نوین و پرنشاط کردن فضای علمی و پژوهشی در مدارس مختلف، گامی موفق و بنیادی در جهت دستیابی به الگوی دانش ­آموز برتر در مدارس بدون شکست بردارد. با برگزاري كارگاه‌هاي پژوهشي ساخت و پرواز انواع وسايل پرنده بدون‌ سرنشين در مراکز آموزشی و محل پژوهشسراها، سه اصل مهم ارتقای توانمندی کارگاهی و فنی، ایجاد توانایی پژوهشی و آشنایی با صنعت هوافضا مد نظر قرار می­گیرد. این گروه جهت هدفمند کردن فعالیت­های پژوهشی و ایجاد فضای رقابت سالم در دانش ­آموزان، تا کنون چندین دوره مسابقات هوافضای دانش ­آموزی را که از نظر تعداد شرکت کنندگان و رکوردهای پروازی در کشور بی­رقیب است، برگزار کرده است.

همکاری بلند مدت (بیش از شش سال پیاپی) با معتبرترین مدارس و مراکز آموزشی، جذب حمایت و اعتبار مراکز دانشگاهی و آموزشی گواه کارآیی و اثربخشی فعالیت­های اعضای دپارتمان هوافضا می­باشد.

علاقه­ مندی دانش ­آموزان به محصولات هوافضایی از قبیل انواع هواپیمای مدل، راکت، هاورکرافت، بالن و ... موجب می­شود تا نیمی از دشواری­ها مرتفع شود و دیگر نیاز به ایجاد انگیزه و علاقه در دانش­ آموزان نباشد. به همین منظور هوافضا با جذابیت­های خاص خود به عنوان محصول کارگاه انتخاب می­شود. فرایند تدریس به گونه­ای تدوین می­شود که با ساخت و آزمایش محصولات هوافضایی، نیازمندی­های فنی، کارگاهی و همچنین پژوهشی دانش­آموزان نیز مد نظر قرار گیرد. از این رو این فعالیت در قالب برنامه­ای منظم و منسجم، در چهار دوره (مقدماتی، میانی، پیشرفته و دوره آزاد) اجرا می­گردد.

دوره مقدماتی موجب افزایش دانش هوافضا و مهارت­های کارگاهی دانش­ آموزان می­شود. محصولات این دوره به نمایشگاه و مسابقات درون مدرسه­ای محدود می­شود. در دوره میانی، هر سه محور کارگاه، پژوهش و هوافضا با انتخاب موضوع کاری پر رنگ­تر بررسی می­شود. نمایشگاه باشکوه و جذاب آخر دوره، شرکت در مسابقات بین مدارس و برگزاری سمینارهای علمی از جمله خروجی­های این دوره می­باشد. دوره پیشرفته دوره ترکیب هوافضا با سایر علوم و رشته­هاست. در این دوره دورخیزی برای شرکت در جشنواره­ها و مسابقات معتبر داخلی و خارجی برداشته می­شود. دوره آزاد، دوره فعالیت­های ابتکاری، خلاق و کاربردی می­باشد. در این دوره تعریف پروژه توسط دانش ­آموزان صورت می­گیرد. بی­شک طرح­های موفق به عنوان محصولات کاربردی نیمه­ صنعتی ارائه می­شوند. در این دوره دانش­ آموزان با کسب دانش هوافضا، توانمندی­های فنی و کارگاهی و همچنین فراگرفتن اصول و روند اجرای طرح پژوهشی از ابتدا تا انتها، قادر هستند تا با ایجاد توانمندی و قابلیت­های خلاقانه به محصولات هوافضایی، علاوه بر حضور در جشنواره­های معتبر داخلی و خارجی، محصولاتی کاربردی را ارائه دهند.

 

 اهداف دپارتمان هوافضا

ارتقای سطح توانایی صنعت هوافضای کشور، با اتکا به الطاف خداوند متعال و تلاش اعضای گروه

همگرا سازی فعالیتهای آموزشی و صنعتی با ایجاد زیرساخت­ها و ارائه آموزش­های عملی در مدارس

ارتقای سطح توانمندی­های کارگاهی، علمی و پژوهشی دانش ­آموزان و دانشجویان با برگزاری کارگاه­های پژوهشی هوافضا منطبق بر استانداردهای جهانی و نیازمندی­های صنایع داخلی

برگزاری انواع نمایشگاه، جشنواره و مسابقات تخصصی در زمینه هوافضا و انتشار مجله و کتاب­های تخصصی جهت بومی کردن این رشته جذاب و استراتژیک در کشور

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com