دپـارتمان هاي آموزشي نـادكو فـارس


طرح آموزش مبانی و کاربردهای نانو تکنولوژی در دبیرستان ها

 

طرح آموزش مبانی و کاربردهای نانوتکنولوژی در دبیرستان ها

امروزه هر دقیقه که از زمان می گذرد پیشرفتی شگفت انگیز در زمینه علوم و فنون به نتیجه می رسد و مرزهای دانش با سرعتی شگفت آور به جلو حرکت می کنند، فاصله آرزوها و به آرزو رسیدن های بشر امروزی هر لحظه کمتر و کمتر از قبل می‌شود و دنیا جلوی چشمان ما تغییر می‌کند.

دانش‌آموزان امروز کاربران تکنولوژی های پیشرفته فردا هستند و واضح است که اگر در زمان تحصیل خود با این فنآوری های نوین آشنا نشوند، فرصتهای بسیاری را در آینده از دست خواهند داد و این وظیفه سنگینی بر دوش ما آموزگاران ایرانی است که نسلی خلاق و آماده را تحویل جامعه فردای ایران سربلند بدهیم... ایرانی که در آینده آبادتر، آزادتر و سربلندتر از امروز ما است.

امروزه نانوتكنولوژي نزد دولت ها بسيار مورد توجه قرار گرفته است. زيرا نقشي كه اين تكنولوژي در آينده سياسي و اقتصادي دنيا خواهد داشت بر تمامي سياستمداران و صاحبان سرمايه روشن است. نگاهي كوتاه به بودجه تحقيقاتي كشورهاي مختلف در اين زمينه و پيش بيني بازار اين تكنولوژي در آينده نه چندان دور، بيانگر آن است كه جهان در قرن 21 عزمي جدي براي استفاده از پتانسيل عظيم اين تكنولوژي دارد. معرفي علوم نانو به دانش‌آموزان، فرصت فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند تجارب علمي فراوانی به همراه داشته باشد. آموزش اين علوم، دانش‌آموزان را در فرآيند توليد علم وارد کرده و فهم عميقی از ماهيت علم برای آنها فراهم می‌نمايد

شرکت نادکو،که از سال 83 در زمینه آموزش فنآوری های نوین فعالیت میکند،اکنون با بهره‌گیری از مدرسین مجرب و توانای مراکز تحقیقاتی نانو اقدام به برگزاری دوره های آموزش نانو نموده است.

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com