دپـارتمان هاي آموزشي نـادكو فـارس


طرح آموزش زیست شناسی درمدارس راهنمایی و دبیرستان

 

فعالیت‌های آزمایشگاهی یکی از ارکان اصلی آموزش علوم تجربی محسوب شده و موجبات رشد دانش، مهارت و نگرشهای علمی دانش‌آموران را فراهم می‌سازند.انجام فعالیت‌ها ی آزمایشگاهی علاوه بر تثبیت یادگیری و افزایش میزان ماندگاری مفاهیم آموخته شده، سبب دستورزی و کسب مهارت‌هایی می‌گردد که در زندگی روزانه مورد استفاده قرار گرفته و زمینه‌های نوآوری ،خلاقیت و تفکر انتقادی را در دانش‌آموزان فراهم می‌سازد. اجرای این‌ گونه فعالیت‌ها و کسب مهارت در کاربرد ابزار و وسایل آزمایشگاهی ، به نوعی گام‌های اولیه درفرایند ساخت و تولید محسوب می‌شوند و زمینه‌های برقراری ارتباط منطقی بین علم و فناوری را فراهم می‌سازند. به ندرت کسی پیدا می‌شود که اساس و ضرورت انجام فعالیت‌های آزمایشگاهی را چه درمدارس و چه دردانشگاهها مورد سوال قرار دهد. راهبرد آموزشی مبتنی برفعالیت‌های آزمایشگاهی درمدارس، به شیوه‌هایی متوصل می‌شود که درآنها دانش‌آموزان اجازه می‌یابند یادگیری توام با درک و فهم مفاهیم را تجربه کرده و همزمان درگیر فرایند ساخت دانش درکنار فعالیت‌های عملی شوند فعالیت‌هایآزمایشگاه ی افزون برداشتن زمینه‌های توسعه فکری و مهارتی، موجبات رشد مهارت‌های اجتماعی و شهروندی نیز می‌شوند. دربسیاری ازمدارس متداول است که دانش‌آموزا نفعالیت‌های آزمایشگاهی را به صورت گروهی و درگروههای کوچک انجام می‌دهند. این امر سبب می‌شود تا آنها علاوه برکسب مهارت و تجربه در انجام فعالیت‌های گروهی، مهارت‌های همیاری ، هم فهمی و تحمل عقاید مخالف را نیز یاد می‌گیرند.

شرکت نادکو، با 10 سال سابقه در زمینه آموزش فنآوری های نوین، با بهره‌گیری از کادر مجرب تدریس و  در راستای گسترش دامنه فعالیت­های خود، اقدام به برگزاری دوره­های زیست شناسی نموده است. این دوره ها بوسیله کارشناسان و اساتید خبره در علوم زیستی طراحی شده است.

دپارتمان زیست شناسی شرکت نادکو، برای جامه عمل پوشاندن به این اهداف، اقدام به برگزاری دوره های زیست شناسی عملی در سطوح مختلف راهنمائی و دبیرستان نموده است. دراین دوره ها سعی بر آن شده است که با استفاده از کادر دبیران مجرب و توانمند، فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر، به منظور علاقمندسازی دانش آموزان و هم چنین وارد عمل شدن آنها در انجام آزمایشات به صورت  عملی - گروهی وکسب مهارت های عملی در زمینه زیست شناسی، تغییر نگرش دانش آموزان در این زمینه ، افزودن میزان علاقمندی آنها به رشته زیست شناسی و شاخه های مرتبط با آن، و همچنین هدایت آنان به سمت جشنواره های معتبر، با ارائه طرح درسهای بسیار مفید در قالب آزمایشات جالب ، هدفمند و سرگرم کننده زیستی در شاخه های مختلف آن از قبیل (ژنتیک ، بیوشیمی، میکروب شناسی،گیاه شناسی، جانور شناسی و خون شناسی ) در قالب  بسته های  اموزشی، نموده است.

دوره ها به صورت مستقل از یکدیگر طراحی شده­اند و استفاده از هیچ دوره­ای مستلزم گذراندن دوره پیش از آن نیست.

تهیه مواد، ابزار­­های مصرفی و موجودات زنده مورد نیاز دوره­ها به عهده شرکت نادکو بوده و هزینه­های اعلام شده برای دوره­ها با در نظر گرفتن تمامی مخارج دوره و هزینه آموزش محاسبه گردیده است.

تهیه اقلام غیر مصرفی به عهده مدرسه می­باشد.

طرح درس این کلاس ها مورد تایید اساتید دانشگاه ها قرار گرفته است.

طرح های آموزشی نادکو هم اکنون در بیش از 700 مدرسه در سراسر کشور در حال اجرا است.

موثرترین عامل در نتیجه گیری دانش آموزان کادر آموزشی مجرب و با تجربه است و گروه نادکو توجه ویژه ای به این مسئله دارد. در تمامی دوره های زیست شناسی از اساتید و فارغ التحصیلان سازمان ملی پرورش استعداد­های درخشان استفاده می­شود.

 

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com