مـسابقات كـشوري نـادكـاپ


بيست و سومین دوره مسابقات كشوري نادكاپ شريف به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف - 16 و 17 اسفندماه 97

رقابت علمی بیش از 2400 دانش آموز ایرانی در دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ نادکاپ بزرگترین و متنوع ترین جشنواره دانش آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد  STEAM وPBL  است که با حضور بیش از ۲۴۰۰ شرکت کننده از ۱۰۰ شهر کشور در ۱۲ بخش و ۵۵ رشته متنوع در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفندماه 97 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

آموزش مهارت محور، پرورش خلاقیت و نوآوری، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس و تقویت هویت ملی و فرهنگی دانش آموزان با تاکید بر نیازسنجی و توانمندی های علمی و عملی داخلی و تجربه کار گروهی شیرین از اهداف نادکاپ شریف است که بعنوان یکی از با سابقه ترین مسابقات دانش آموزی در کشور شناخته می شود.

لازم به ذکر است برای اولین بار در کشور، بخشی ویژه در حوزه آینده پژوهی در این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده بود.

سخنران روز اختتامیه دکتر وثوقی وحدت دبیر شورای سیاستگذاری نادکاپ شریف و دکتر کریمی رئیس حوزه آینده پژوهی آوا و جانشین سپند بودند که به همراه دکتر فیض و دکتر گلشن از بنیاد ملی نخبگان، امیر داداشی از حوزه آینده پژوهی ارتش، مهندس رجبی معاون مپنا، مهندس هموله مدیرکل کانون پرورش فکری، دکتر بیات هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و مهندس اسماعیلی و مهندس امیری از شرکت نادکو از برترین های بیست و سومین دوره مسابقات و جشنواره ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف (نادکاپ شریف) تقدیر کردند.

 

آدرس :

 شيراز ، خيابان مشيرفاطمي ، روبروي كوچه دو ( حد فاصل پاساژ قائم و بيمارستان شهريار )، جنب كافه كتاب بهبودي ، طبقه سوم

 ساعت كار انجمن :

هر روز از ساعت 30 : 8 الي 17

 تلفكس :

 071-32358354

پست الكترونيك :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اهداف آموزشی نادکو

اصلی ترین هدف گروه آموزشی نادکو پرورش خلاقیت و جهت دادن به آموزش های مبتنی بر خلاقیت است. ما بر این باور هستیم که   "آموزش حین بازی"  و   " آزمایش حین آموزش  " نتایج بسیار اثر بخش‌تری نسبت به آموزش بدون فعالیت جنبی دارند

موضوع آموزش

از نظر گروه آموزشی نادکو "موضوع آموزش" برای جهت دادن به خلاقیت به ذات خود موضوع حائز اهمیت اساسی است. برای مثال موضوع روبوتیک به علت  "نو بودن و به روز بودن"،  "تشویق کار گروهی  "، " امکان برگزاری مسابقات و جشنواره های پر شور و هیجان‌انگیز " ، "وجود جو علمی روبوتیک در سطح کشور " و یکی از بهترین موضوعات برای تشویق خلاقیت کودکان سنین راهنمایی و دبیرستان است. در ضمن این رشته در ذات آکادمیک خود نیز به علت مرکب بودن از سه رشته کامپیوتر، مکانیک والکترونیک، رشته ای خلاقه به حساب می‌آید.

انجمن رباتيك نوين - شيراز
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com